Κυριακή 22 Ιουλίου 2012

Καλό ξεκίνημα για Πανιώνιο

Νικηφόρο το ξεκίνημα των φιλικών αγώνων του Πανιωνίου,καθώς επικράτησε της Μπίλις με 2-0.
Ο Πανιώνιος επικράτησε με 2-0 της Μπίλις και έδειξε καλά σημάδια.Ο Χρήστος Αραβίδης άνοιξε το σκόρ για τον Πανιώνιο στο 20ο λεπτό.Το γκόλ προήλθε από εκτέλεση φάουλ του Κώστα Μενδρινού που δημιούργησε σύγχυση στην άμυνα με τον μέσο του Πανιώνιου να το εκμεταλλεύεται και να βάζει τον Πανιώνιο σε θέση οδηγού στο παιχνίδι.
Το ημίχρονο τελείωσε στο 1-0 με τους κυανέρυθρους στο δεύτερο ημίχρονο να κυνηγούν το γκόλ και τελικά να το πετυχαίνουν στο 55ο λεπτό με τον Φανούρη Γουνδουλάκη με ωραίο ψηλοκρεμαστό σούτ από πλάγια θέση.
Αναλυτικά η σύνθεση του Πανιωνίου:
Α' Ημίχρονο: Περιστερίδης, Κουλουχέρης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Σπυρόπουλος, Γιαννούλης, Μενδρινός, Σάμαρης, Οκόγιε, Σμυρλής Αραβίδης.
Β' Ημίχρονο: Ανέστης, Κούρντι, Λαμπρόπουλος, Αυλωνίτης, Ρόκας, Ρόβας, Γουνδουλάκης, Μιλοβάνοβιτς, Αραβίδης, Οκόγιε, Ντούνης.
Αγωνίστηκαν και οι: Καλαϊτζίδης, Δρόσος.
Επόμενη φιλική συνάντηση έχει οριστεί την Τρίτη με αντίπαλο την ομάδα του Αργυρόκαστρου.