Σάββατο 15 Φεβρουαρίου 2014

Είχε Μπαλοτέλι...

Στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 24ης αγωνιστικής η Μίλαν επικράτησε της Μπολόνια με 1-0 με εξαιρετικό γκολ του Μπαλοτέλι.
Με τον Λάζαρο Χριστοδουλόπουλο να είναι βασικός με την Μπολόνια εναντίον της Μίλαν,οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή σε όλο το πρώτο το ημίχρονο ωστόσο δεν κατάφερε ποτέ να ανοίξει το σκορ πριν το τέλος του ημιχρόνου.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου δεν άλλαξαν και πολλά με την Μίλαν έχει την υπεροχή ωστόσο να μην μπορεί να δημιουργήσει σημαντική ευκαιρία που θα της επιφέρει το γκολ.
Από την άλλη μεριά οι φιλοξενούμενοι είχαν τρεις πολύ καλές ευκαιρίες από το 60'-63' με τους Κριστάλντο,Χριστοδουλόπουλο και Μπιάνκι.
Τελικά η λύτρωση ήρθε για την ομάδα του Ζέεντορφ με τον Μπαλοτέλι να πιάνει ένα εξαιρετικό σουτ έξω από την περιοχή και να ανοίγει το σκορ στο 86'.
Από εκεί και πέρα η Μπολόνια δεν μπόρεσε να αντιδράσει και ισοφαρίσει,και έτσι η Μίλαν πήρε την νίκη μετά από δυο αγωνιστικές.