Κυριακή 16 Φεβρουαρίου 2014

Νίκη παραμονής

Νίκη που ισοδυναμεί με παραμονή πήρε η Καμπούρ που επικράτησε με 3-1 εναντίον της Τσβόλε στην 24η αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος.
Η Καμπούρ παλεύει για να πάρει την απευθείας παραμονή στην πρώτη κατηγορία της Ολλανδίας και η νίκη της εναντίον της επί τέσσερα σερί παιχνίδι αήττητης  Τσβόλε μπορεί να αποδειχθεί ''χρυσάφι'' στην προσπάθεια που κάνει.
Οι γηπεδούχοι γνώριζαν πως έπρεπε να νικήσουν και για αυτό μπήκαν στον αγώνα αρκετά δυνατά δημιουργώντας ευκαιρίες και στο ένατο κιόλας λεπ΄το κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Ριτζμάιερ.
Και ενώ η Τσβόλε προσπαθούσε να βρει ρυθμό και να ισορροπήσει το ματς η Καμπούρ πριν την λήξη του ημιχρόνου κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της και στο 40' να σφραγίζει σιγά-σιγά την νίκη.
Το ίδιο δυνατά μπήκε και στο δεύτερο ημίχρονο η Καμπούρ που δεν ήθελε να αφήσει περιθώρια και με τον Μπάρτο να κάνει δύο τα τέρματα του στο 50' η Καμπούρ έκανε το 3-0 και κλείδωνε το παιχνίδι.
Η αντίδραση των φιλοξενούμενων άργησε να έρθει με τον Κλιτς να διαμορφώνει το τελικό 3-1 στο 78'.