Κυριακή 15 Σεπτεμβρίου 2013

Τεσσάρα για την Νταντί Γιουνάιτεντ

Με εμφατικό τρόπο πήρε το διπλό στην έδρα της Ρος Κάουντι η Νταντί Γιουνάιτεντ που επικράτησε με 2-4!
Το 1-0 δεν άργησε να γίνει με τον Μακέι-Στίβεν από το σημείο του πέναλτι να κάνει το ανοίγει το σκορ πριν ακόμα συμπληρωθεί το πρώτο 20λεπτο και συγκεκριμένα στο 18'.Πριν καλά-καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ήρθε και το 2-0 δύο λεπτά αργότερα από το Άρμστρονγκ.
Οι παίκτες της Νταντί ήταν σε μεγάλα κέφια και κατάφεραν πριν κλείσει το ημίχρονο να κάνουν και το 0-3 πάλι με τον Άρμστρονγκ μετά από ωραία μπαλιά του Γκόλντ.
Στο 65' ολοκληρώθηκε η παράσταση με τον Τσίφτσι να κάνει το 0-4 και δίνει διαστάσεις θριάμβου.
Το μόνο που κατάφερε η Ρος ήταν να μειώσει με τον Σπρούλε αρχικά και σε 4-1 στο 72' και στην συνέχεια με τον Κίν στο 76' να διαμορφώνει το τελικό 2-4.
Η Νταντί Γιουνάιτεντ έφτασε τους οκτώ βαθμούς μετά από έξι αγώνες, ενώ η Ρος Κάουντι έμεινε στους τέσσερις.