Σάββατο 11 Αυγούστου 2012

Έχασε αλλά..τίποτα δεν έχει τελειώσει

Ο Αλέξανδρος Νικολαϊδης μπορεί να πάλεψε,αλλά δεν κατάφερε να κάμψει τον Τούρκο Μπαχρί Τανρίκογλου και έχασε με 7-3.Ωστόσο ελπίζει για ρεπεσάζ αν καταφέρει ο Τούρκος αθλητής να φτάσει στον τελικό του αγωνίσματος.

Ο Έλληνας πρωταθλητής μπορεί να πάλεψε,αλλά αυτό δεν φάνηκε αυτό να ήταν αρκετό για να μπορέσει να κάμψει την αντίσταση του Τούρκου αντιπάλου.Έτσι ηττήθηκε με 7-3 και ελπίζει πλέον σε νίκη του Τούρκου έναντι του Κορεάτη ώστε να μπορέσει ο Έλληνας πρωταθλητής να διεκδηκήσει το χάλκινο μετάλλιο μέσω των ρεπεσάζ.
Πλέον η τύχη του Αλέξανδρου Νικολαϊδη βρίσκεται στα χέρια του Τούρκου πρωταθλητή.Καθώς αν ο Τούρκος πρωταθλητής ηττηθεί με τον Κορεάτη ο Νικολαϊδης μένει εκτός μεταλλίων,αν όμως νικήσει   ο Έλληνας πρωταθλητής θα διεκδικήσει το χάλκινο μετάλλιο σε αγώνα ρεπεσάζ.Αξίζει να σημειωθεί ότι ο ααγώνας μεταξύ Τούρκου και Κορεάτη θα πραγματοποιηθεί στις 17:15.
Αναλυτικά ο αγώνας ξεκίνησε πολύ καλά για τον Έλληνα αθλητή,καθώς κατάφερε τόσο στην πρώτη περίοδο να κρατήσει στο 0 στον Τούρκο,ενώ στην δεύτερη ο Νικολαϊδης πήρε το προβάδισμα με 1-0.Ο Τούρκος με ένα περιστροφικό χτύπημα πέρασε μπροστά με 2-1.Στο τρίτο δεκάλεπτο φάνηκε να καθαρίζει η υπόθεση νίκη για τον Τούρκο,καθώς με ένα χτύπημα στο κεφάλι πήρε άλλους 3 βαθμούς.Έτσι σιγά-σιγά προήλθε η πρώτη ήττα του Νικολαϊδη με 7-3 με από τον Τούρκο αθλητή.