Τρίτη 10 Δεκεμβρίου 2013

Δεν την Χαλ-ασε

Μπορεί να ήταν καλύτερη η Σουόνσι παρόλα αυτά η Χάλ κατάφερε να αποσπάσει τον βαθμό και να σκαρφαλώσει στην 12η θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Στην αυλαία της 15ης αγωνιστικής Χάλ και Σουόνσι έμειναν στο 1-1 και μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις.
Η Χάλ πάνω-κάτω κατάφερε αυτό που ήθελε δηλαδή ένα γρήγορο γκολ για να δυσκολέψει το έργο των γηπεδούχων.Αυτό το κατάφερε στο 9ο μόλις λεπτό με τον Γκρέιαμ.Από εκείνο το σημείο και μετά η Σουόνσι κυνήγησε το γκολ και προσπάθησε να το πετύχει πριν το πέρας του πρώτου ημιχρόνου χωρίς να το καταφέρει ωστόσο.
Τελικά το γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 60' με τον Τσίκο.Τα υπόλοιπα 30 λεπτά είχαν διαδικαστικό χαρακτήρα καθώς ο ρυθμός έπεσε με αποτέλεσμα να μην δημιουργηθούν μεγάλες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες και να παραμείνει το 1-1 μέχρι και το τέλος του αγώνα.
Με αυτή την ισοπαλία από την μια η Σουόνσι ανέβηκε στην 10η θέση πιάνοντας την Άστον Βίλα στους 19 βαθμούς.Η Χάλ με τον βαθμό που απέσπασε έφτασε στους 18 βαθμούς και σκαρφάλωσε στην 12η θέση.