Δευτέρα 6 Μαΐου 2013

Καβάνι τριών αστέρων!!!

Έδειξε τον δρόμο για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λίγκ...Ο λόγος για τον Έντονσον Καβάνι ο οποίος με τρία προσωπικά του γκολ ''σφράγισε'' την πρόκριση των ''περτενοπέι'' στους ομίλους του Τσάμπιος Λίγκ!
Ακόμα ένα σόου για τον Ουρουγουανό άσο ο οποίος σκοράροντας τρεις φορές κατοχύρωσε την δεύτερη θέση στο Καμπιονάτο και έδειξε πως βρίσκεται σε πολύ καλή φόρμα για ακόμη μια αγωνιστική περίοδο,καθώς έφτασε αισίως τα 26 γκολ και είναι πρώτος στην σχετική λίστα στην Serie A.Πλέον η Νάπολι αναζητά μια νίκη στις εναπομείναντες τρεις αγωνιστικές για να κατακτήσει και τυπικά την δεύτερη θέση έχοντας 7 βαθμούς διαφορά από την τρίτη Μίλαν.Από την άλλη μεριά η Ίντερ θα προσπαθήσει να κάνει τα αδύνατα δυνατά για να προλάβει την Ευρώπη!

Όσο αφορά τον αγώνα ο Καβάνι μπήκε αμέσως στο κλίμα του αγώνα και χρειάστηκε μόνο τρία λεπτά για να πάρει την ασίστ του Πάντεφ και να σκοράρει ανοίγοντας λογαριασμό στον σημερινό αγώνα.Ωστόσο ο Αλβάρες με πέναλτι στο 23' έκανε το 1-1 και προσπάθησε να χαλάσει το σόου του Ουρουγουανού άσου.Παρόλα αυτά αυτός φάνηκε πως δεν είχε την διάθεση να παρατήσει το παιχνίδι και να του χαλάσει το παιχνίδι και 10 λεπτά αργότερα με πέναλτι έκανε το 2-1 φέρνοντας πάλι την ομάδα του σε θέση οδηγού και την Ίντερ σε θέση κυνηγού.
Την παράσταση την έκλεισε ο Καβανί στο 78' καθώς μετά από ωραία ασίστ του Πάντεφ πραγματοποίησε το 3-1 κλείνοντας μια εκπληκτική παράσταση για τον ίδιο και την Νάπολι!

Νάπολι:ΝτεΣάντις,Μπρίτος,Καναβάρο,Γκαμπερίνι,Μάτζιο,Χάμσικ,Ζουνίνγκα,Τζεμαϊλί,Μπεχράμι,Καβάνι,Πάντεφ
Ίντερ:Χαντάνοβιτς,Ρανόκια,Κίβου,Περέϊρα,Χουάν,ΤΖόναθαν,Κόβασιτς,Αλβάρεζ,Γκουαρίν,Κουζμάνοβιτς,Μπενάσι